Pokud víš o spolužákovi, kterému je ve škole ubližováno, můžeš zcela anonymně sdělit jméno takové osoby prostřednictvím internetové aplikace a zabránit tak rozvíjející se šikaně na samém začátku. Po kliknutí na odkaz www.nntb.cz, tlačítko JSEM STUDENT a tlačítko VYHLEDEJ ŠKOLU zadej celý název "Základní škola Vsetín, Luh 1544, klikni na tlačítko POKRAČOVAT, vyplň požadované údaje a klikni na ODESLAT. Odpovědné osoby na škole se začnou upozorněním neprodleně zabývat.

 

Schránka důvěry na odkazu

 

SCHRÁNKA DŮVĚRY
Kotva
ZŠ Vsetín, Luh 1544
NEPŘEHLÉDNĚTE
Neváhej! Vyber si zájmový kroužek
6.9.2019

ve školním klubu!

FLORBALOVÁ AKADEMIE ZŠ Vsetín, Luh
5.9.2019

info + přihláška

Vybírejte z pestré nabídky kroužků ŠKOLNÍ DRUŽINY
3.9.2019

školní rok 2019/2020

Plán akcí školní družiny na září
2.9.2019

ZDE

Staň se členem nové FLORBALOVÉ AKADEMIE ZŠ Vsetín, Luh
6.6.2019

info

 
 
Naše florbalová akademie

 
 
Centrum dramatické výchovy

 
 
Bakaláři

 
 
Školní e-mail

 
 
Moodle

 
 
Virtuální prohlídka

 
 
Mapa webu
A
A
A

Den a noc s fyzikou

Celý páteční den 22. června až do rána následujícího dne trávili žáci 8. ročníku čas s fyzikou. A jaké to bylo?

Program byl rozdělen do několika částí. Hlavní část probíhala v experimentáriu SPŠ Otrokovice, kde jsou ve třech podlažích umístěny interaktivní exponáty vysvětlující spoustu fyzikálních jevů např. jednoduché stroje, přenos zvuku, elektrické jevy, jak funguje plavební komora a spoustu dalších. Vše si mohli žáci vyzkoušet a osahat. Čekalo je zde i malé překvapení v podobě chemické laboratoře, která byla neméně zajímavá. Virtuální realita a film Gravitace v 3D provedení završily příjemný vědecký program v experimentáriu.

V pozdních odpoledních hodinách se žáci vrátili zpět do školy, kde je čekala další část programu a jak jinak, než zase s fyzikou – tentokrát to byla hodina a půl fyzikálních pokusů.

Když se čas nachýlil a přiblížila se doba, kdy už bylo možné na obloze pozorovat vesmírné objekty: Měsíc, planety Venuše, Saturn, Jupiter, vyrazili žáci na hvězdárnu. Bohužel, počasí příliš nepřálo, ale i tak si žáci spoustu zajímavostí vyslechli díky zajímavému výkladu pracovníků observatoře.

O půlnoci, po návratu do školy, byl tak akorát čas na stezku odvahy. Byla jen pro statečné – a žáci statečnost skutečně projevili…

Když se konečně uložili ke spánku, byl čas vstávat, tak rychle noc uběhla. Po snídani se všichni rozloučili a obohaceni novými zážitky a vědomostmi se rozešli ke svým domovům.

 

Ing. Bronislava Dotisková, ZŠ Vsetín, Luh