Pokud víš o spolužákovi, kterému je ve škole ubližováno, můžeš zcela anonymně sdělit jméno takové osoby prostřednictvím internetové aplikace a zabránit tak rozvíjející se šikaně na samém začátku. Po kliknutí na odkaz www.nntb.cz, tlačítko JSEM STUDENT a tlačítko VYHLEDEJ ŠKOLU zadej celý název "Základní škola Vsetín, Luh 1544, klikni na tlačítko POKRAČOVAT, vyplň požadované údaje a klikni na ODESLAT. Odpovědné osoby na škole se začnou upozorněním neprodleně zabývat.

 

Schránka důvěry na odkazu

 

SCHRÁNKA DŮVĚRY
Kotva
ZŠ Vsetín, Luh 1544
NEPŘEHLÉDNĚTE
Neváhej! Vyber si zájmový kroužek
6.9.2019

ve školním klubu!

FLORBALOVÁ AKADEMIE ZŠ Vsetín, Luh
5.9.2019

info + přihláška

Vybírejte z pestré nabídky kroužků ŠKOLNÍ DRUŽINY
3.9.2019

školní rok 2019/2020

Plán akcí školní družiny na září
2.9.2019

ZDE

Staň se členem nové FLORBALOVÉ AKADEMIE ZŠ Vsetín, Luh
6.6.2019

info

 
 
Naše florbalová akademie

 
 
Centrum dramatické výchovy

 
 
Bakaláři

 
 
Školní e-mail

 
 
Moodle

 
 
Virtuální prohlídka

 
 
Mapa webu
A
A
A

Ruský jazyk

Vloženo: 27.5.2017 | Autor: admin | Zobrazeno: 526x
Základní škola Vsetín, Luh nabízí výuku ruského jazyka žákům od 7. do 9. ročníku.

Cílem tohoto předmětu je pomoci žákům osvojit si jazyk na úrovni A1 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR). Ve školním roce 2016/2017 je předmět v každém ročníku časově dotován dvěma hodinami týdně.
Výuka probíhá nejen v běžných třídách, které jsou vybaveny počítači i dataprojektory, ale i v jazykové učebně, která má navíc k dispozici interaktivní tabuli.
Žáci 7. ročníku se průběžně seznamují s jednotlivými písmeny ruské azbuky (psaní, čtení). Zároveň si osvojují základní fráze, díky kterým se naučí adekvátně reagovat na každodenní situace. Kromě toho se žáci naučí vyjádřit informace o sobě, své rodině, bydlišti aj. 
Žáci 8. a 9. ročníku si postupně rozšiřují slovní zásobu a prohlubují znalosti gramatiky. Učí se základním i řadovým číslovkám, zdvořilostním frázím, časování sloves, skloňování zájmen, podstatných jmen aj.
V průběhu roku jsou do výuky zařazovány básničky, písničky, pohádky, seriály i hry v ruském jazyce. Cizí nejsou žákům ani tematické projekty, které jsou do výuky začleňovány, stejně jako i reálie Ruska (historie, zvyky, tradice, kultura).

Ve vyučování žáci pracují s učebnicemi „Pojechali I. a II.“, jejichž součástí jsou pracovní sešity i zvukové nahrávky na CD, které obsahují úvodní texty k jednotlivým lekcím, poslechová a fonetická cvičení.

Mgr. Veronika Hudečková