Pokud víš o spolužákovi, kterému je ve škole ubližováno, můžeš zcela anonymně sdělit jméno takové osoby prostřednictvím internetové aplikace a zabránit tak rozvíjející se šikaně na samém začátku. Po kliknutí na odkaz www.nntb.cz, tlačítko JSEM STUDENT a tlačítko VYHLEDEJ ŠKOLU zadej celý název "Základní škola Vsetín, Luh 1544, klikni na tlačítko POKRAČOVAT, vyplň požadované údaje a klikni na ODESLAT. Odpovědné osoby na škole se začnou upozorněním neprodleně zabývat.

 

Schránka důvěry na odkazu

 

SCHRÁNKA DŮVĚRY
Kotva
ZŠ Vsetín, Luh 1544
NEPŘEHLÉDNĚTE
Neváhej! Vyber si zájmový kroužek
6.9.2019

ve školním klubu!

FLORBALOVÁ AKADEMIE ZŠ Vsetín, Luh
5.9.2019

info + přihláška

Vybírejte z pestré nabídky kroužků ŠKOLNÍ DRUŽINY
3.9.2019

školní rok 2019/2020

Plán akcí školní družiny na září
2.9.2019

ZDE

Staň se členem nové FLORBALOVÉ AKADEMIE ZŠ Vsetín, Luh
6.6.2019

info

 
 
Naše florbalová akademie

 
 
Centrum dramatické výchovy

 
 
Bakaláři

 
 
Školní e-mail

 
 
Moodle

 
 
Virtuální prohlídka

 
 
Mapa webu
A
A
A

(Nejen) Pražský hrad dobyt!

Vloženo: 21.6.2019 | Zobrazeno: 422x
3. a 4. června vyrazili žáci 8.A na školní výlet do Prahy. Ani vysoké teploty a davy turistů nám nezabránily užít si krásy hlavního města.

Po příjezdu do Prahy jsme se prošli tzv. Královskou cestou od Obecního domu, přes Staroměstské náměstí, Karlův most a Malostranské náměstí až k Pražskému hradu. Malou odbočku jsme pak udělali do sídla České filharmonie, nádherné novorenesanční budovy Rudolfina. Měli jsme možnost prohlédnout si celé město ze střechy této instituce. Cestou jsme také viděli např. Stavovské divadlo, kde měly premiéry opery Wolfganga Amadea Mozarta.

Večer nás čekala návštěva v největší zoologické zahradě v České republice. S milou paní průvodkyní, která nám pověděla řadu zajímavostí ze světa zvířat, jsme si prohlédli lemury, gorily, koně Převalského, žirafy, slony i hrocha. Krásným ukončením dne byla večerní procházka přes Kampu a Malou Stranu.

Druhý den, časně ráno, jsme vyrazili k Pražskému hradu. Kolem osmé a deváté hodiny nebyla na Hradčanském náměstí ani noha, takže jsme si tuto cestu historickými Hradčany vychutnali o to víc. Řadu žáků na celém výletě zaujala (zcela oprávněně) nádherná Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Po prohlídce dalších částí Hradu jsme vyrazili na oběd a posilněni vydatným jídlem jsme zamířili na kopec Petřín. Ti, kteří ještě nebyli znaveni horkem a únavou, vystoupali 299 schodů na Petřínskou rozhlednu. Jiní se šli zasmát do Zrcadlového bludiště. Lanovkou jsme sjeli dolů na Újezd a čekal nás poslední bod programu, což bylo Národní muzeum. To bylo v minulých letech citlivě a krásně opraveno a většinu z nás naprosto uchvátilo.

Po celou dobu sbíraly děti body za správně zodpovězené otázky a plnily různé úkoly, ať už to byla tvorba básničky na zadaná slova nebo dotazování se cizinců na jejich dojmy z Prahy.

Celý výlet jsme si i přes vysoké teploty užili a budeme na něj ještě dlouho rádi vzpomínat.

Mgr. Petra Janošíková + 8.A